Zastosowanie i terapia wodą utlenioną - Akademia Natury (2022)

„Niezależnie od tego, jakimi cudownymi właściwościami dysponował by nadtlenek wodoru, to skuteczność jego oddziaływania na organizm będzie znacznie większa, a efekt bardziej niezawodny, jeśli zmienimy swe życie od podstaw”. – prof. Iwan Nieumywakin

Zastosowanie wewnętrzne wody utlenionej

Dawkowanie wody utlenionej wg książki Iwana Nieumywakina „Woda utleniona na straży zdrowia”:

Do stosowania wewnętrznego stosujemy 3% wodę utlenioną. Zażywać zaczynając od 1 kropli na dwie-trzy łyżki wody 3 x dziennie przed jedzeniem lub 1.5 – 2 godziny po posiłku. Codziennie zwiększać dawkę o 1 kroplę, aż dojdziemy do 10 kropli. Przerwać kurację na 2 – 3 dni i podjąć ją znowu, ale już w dawce 10 kropli, robiąc przerwę co 1-3 dni. Można powyższe ilości wody utlenionej wymieszać w szklance wody. Będziemy dzięki temu bardziej nawodnieni, a gdy będziemy pić ją na rano na czczo to dodatkowo wydalimy z pęcherzyka żółciowego zgęstniałą przez noc żółć, która jest głównym czynnikiem kamieniotwórczym. Objawy odwodnienia organizmu zobacz tutaj.

Najlepiej pić wodę utlenioną ze szczyptą soli (wziąć sól do ust i popić wodą wymieszaną z wodą utlenioną). W ciągu dnia całkowita ilość soli nie powinna przewyższać 2-3 g i nie powinno się tego przekraczać. Niektórzy nie robią przerw w piciu wody utlenionej.

(Video) WYJĄTKOWY KURS W WYJĄTKOWEJ CENIE - Akademia Psychobiologii Online

W razie konieczności dzieciom do 5 roku życia można podawać po 1-2 krople na łyżkę wody, od 5 do 10 roku życia – po 2-5 kropel, od 10 do 14 lat – po 5-8 kropel jednorazowo, również 30 minut przed posiłkiem lub 1,5 – 2,0 godziny po posiłku.

Woda utleniona powinna być pita na pusty żołądek przed jedzeniem lub 1,5 do 2 godzin po jedzeniu.
Nie należy używać chlorowanej wody kranowej.

Woda utleniona jest używana do pasteryzacji mleka w większości krajów na całym świecie. 12 kropli 35% wody utlenionej na 1,1 litra mleka jest równoznaczne z pasteryzacją. W świeżych sokach z marchwi i bananów znajduje się enzym, który rozkłada wodę utlenioną na wodę i tlen podczas kontaktu. Nie używać napojów słodzonych, alkoholowych lub gazowanych. Jeżeli twój żołądek się rozstroi na danym poziomie, zostań na tym poziomie lub wróć do poprzedniego poziomu. Kiedy reagujemy na wyższe dawki, można używać więcej wody.

Aplikacja do nosa i do uszu:
 • W każdej chorobie, stanach dyskomfortu (grypa, przeziębienie, ból głowy) – szczególnie w chorobie Parkinsona, stwardnieniu rozsianym, dolegliwościach górnych dróg oddechowych (zapalenie zatok przynosowych lub czołowych), szumie w uszach i innych, należy zakrapiać nadtlenek wodoru do nosa, rozcieńczywszy 15 kropel w łyżce stołowej wody. Całą pipetkę wkrapiać najpierw do jednej, a potem do drugiej dziurki. Po 1-2 dniach można zwiększyć dawkę – po 2-3 pipetki do każdej dziurki. Potem można wprowadzać do jednego centymetra sześciennego za pomocą jednogramowej strzykawki. Kiedy po upływie 20-30 sekund z nosa zacznie wydzielać się śluz, należy udać się do łazienki, skłonić głowę na ramię, zatkać palcem tę dziurkę w nosie, która znajduje się wyżej, a przez dolną spokojnie wydmuchać wszystko, co wydostaje się z nosa. Następnie przechylić głowę na drugie ramię i powtórzyć to samo. Przez 10-15 minut nic nie jeść i nie pić.
 • Przy krwotokach z nosa (o tym dobrze wiedzą lekarze pogotowia) nos zatyka się tamponami z 3% nadtlenkiem wodoru, a następnie szuka się przyczyny krwawienia.
 • W różnych dolegliwościach uszu i w niedosłuchu należy stosować początkowo 0,3-0,5% roztwór nadtlenku wodoru (ok. 1 ml 3% H2O2, czyli wody utlenionej, na 1 stołową łyżkę wody). Po kilku dniach można stężenie roztworu zwiększyć do 1-2% (zakrapiać lub umieszczać w uchu tampon z waty).
Uwaga:
 • Biorąc wodę utlenioną bezpośrednio przed snem można mieć trudności z zasypianiem, ponieważ wzrasta poziom tlenu w komórkach.
 • Osoby, które miały przeszczepy, nie mogą stosować wody utlenionej. Woda utleniona stymuluje system odpornościowy i może spowodować odrzucenie przeszczepu.
 • Negatywne działanie nadtlenku wodoru przy stosowaniu wewnętrznym wyjaśnić należy tym, że w przewodzie pokarmowym jest mało enzymu katalazy lub nie ma go wcale. Oto dlaczego dobrano dawkę nie przewyższającą 10 kropel w trakcie jednego wlewu 1 godzinę przed posiłkiem lub 1,5-2,0 godziny po posiłku.
 • Nawet sami chorzy mogą określić dla siebie dawkę, która wydaje się im do przyjęcia i nie wywołuje dyskomfortu, na przykład nawet nie przewyższającą 3-5 kropel jednorazowo.

W naszym „cywilizowanym życiu” jemy smażone, wędzone, a dodatkowo zatrute chemią, pozbawione tlenu pokarmy, i dlatego do ich strawienia potrzeba go bardzo dużo. A tkanki żyją praktycznie w środowisku beztlenowym i zmuszone są walczyć o każdy dodatkowy łyk powietrza.

Dlatego u niektórych osób przyjęcie nawet 2 kropel nadtlenku wodoru wywołuje nieraz różne dolegliwości z omdleniem włącznie, podobnie jak to ma miejsce z mieszczuchem, który ocknął się w lesie.

Jednak w związku z tym, że organizm ludzki – na skutek siedzącego trybu życia, sposobu żywienia i innych czynników – praktycznie zawsze odczuwa niedobór tlenu, przyjmowanie nadtlenku wodoru przy jakichkolwiek zaburzeniach nie okaże się zbędnym.

(Video) Akademia Zrównoważonego Rozwoju UAM - "Czy barwna woda to nasza kolorowa przyszłość?"

Jeśli po zażyciu nadtlenku wodoru pojawią się jakiekolwiek nieprzyjemne efekty, bóle, ociężałość i inne, to przerwijcie zażywanie na 1 -2 dni, albo też zmniejszcie dawkę do 3-5 kropel.

W czasie używania nadtlenku należy zażywać witaminę C (jeden ząbek czosnku dziennie spełni to zadanie).

Nadtlenek wodoru należy przechowywać w ciemnych naczyniach, naczynie musi być hermetycznie zamknięte, ponieważ w kontakcie z powietrzem nadtlenek wodoru szybko ulega rozkładowi. Dotyczy to również roztworów nadtlenku wodoru (wody utlenionej).

Zastosowanie i terapia wodą utlenioną - Akademia Natury (1)

Zastosowania zewnętrzne wody utlenionej
 • Użyć sody oczyszczonej i takiej ilości 3% wody utlenionej, aby zrobiła się pasta, lub zanurzyć szczoteczkę do zębów w 3% wodzie utlenionej i umyć zęby. Woda utleniona rozpuszcza kamień nazębny, tworzy zdrowe dziąsła i wybiela zęby. Soda oczyszczona i woda utleniona tworzą najlepszą pastę do zębów.
 • Do płukania jamy ustnej stosować 1 łyżeczkę 3% roztworu na 50 ml wody.
 • Jako kompresy, wcierania w dowolne chore miejsce (okolica serca, stawy itd.), smarowania powierzchni skóry przy chorobie Parkinsona, stwardnieniu rozsianym: 1-2 łyżeczki 3% roztworu nadtlenku wodoru (standardowa woda utleniona) na 50 ml wody, ze stopniowym zwiększeniem stężenia roztworu aż do 3% (czyli do stężenia nierozcieńczonej wody utlenionej).
 • W chorobach skóry (egzema, łuszczyca i inne) można stosować nie tylko nierozcieńczoną wodę utlenioną (3% roztwór nadtlenku wodoru), ale i 15-25-33% nadtlenek wodoru, przygotowany z tabletek Hydroperytu, który można nabyć w sklepach z odczynnikami chemicznymi. Należy smarować wysypki 1-2 razy dziennie, aż do całkowitego ich ustąpienia.
 • Jeśli cierpicie na grzybicę stóp albo innych części ciała, lub brodawki na ciele i inne wykwity, należy je smarować 3% roztworem H2O2 (nierozcieńczoną wodą utlenioną) przez kilka dni, a dolegliwości znikną.
 • Przy zainfekowanych ranach, procesach ropnych, krwiakach itp., nadtlenek wodoru sprzyja szybszemu gojeniu się. Jak wiadomo, dobrym środkiem dezynfekującym przy płytkich ranach, pęknięciach i chorobach skóry są ałuny. Ich zastosowanie będzie skuteczniejsze w połączeniu z nadtlenkiem wodoru: do 10% roztworu ałunów (na 10 ml wody 10 g ałunów) dodać 1 łyżeczkę 3% nadtlenku wodoru. Roztwór ten jest świetnym środkiem do leczenia wrzodów, chorób skóry, powierzchniowych ran i zapalenia węzłów chłonnych.
 • Wykorzystanie nadtlenku wodoru w kąpielach. Zazwyczaj zwracamy niewiele uwagi na naszą skórę, a przecież jej powierzchnia to 2 m². Działa ona jak nerki i płuca. Znaczy to, że przez skórę również oddychamy, i przez nią odprowadzane są produkty metabolizmu. Oto dlaczego po ćwiczeniach fizycznych i po spoceniu się należy koniecznie wziąć lekki prysznic, w przeciwnym bowiem razie szkodliwe substancje ponownie znajdą się w organizmie.
  W celu zażycia jednej ciepłej kąpieli należy wziąć 5-6 buteleczek wody utlenionej (po 40 ml). Czas kąpieli to 30-40 minut. Dolewaj ciepłej wody, aby utrzymać temperaturę. Następnie należy umyć się czystą wodą.
  Pamiętajcie jednak, że mydła i szampony, zawierają w swym składzie zasady i zmywając z powierzchni skóry kwaśną warstwę ochronną, czynią nas naprawdę nagimi wobec infekcji, które mogą przeniknąć przez skórę. Cykl zabiegów – 5-6 kąpieli co drugi dzień – można powtórzyć po upływie dwóch tygodni.
 • Bardzo dobrze działa na skórę sauna parowa z nadtlenkiem wodoru, która jest już od dawna oficjalnie zalecana w wielu krajach: Anglii, USA, Kanadzie.
Jak działają kąpiele z nadtlenkiem wodoru?

Normują stolec, wypędzają glisty, regulują powłokę skórną, w egzemie, łuszczycy, zapaleniach skóry i wrzodach troficznych, łagodzą ból kręgosłupa, stawów i mięśni.

(Video) Olej z czarnuszki na zatoki - olej z czarnuszki a leczenie zatok i katar

Uwaga! Podczas kąpieli z nadtlenkiem wodoru możliwe jest zaobserwowanie podwyższonej temperatury ciała, pojawienie się zaróżowień na skórze, niewielkie kłopoty ze stolcem. Nie ma w tym nic niepokojącego – są to oznaki zanieczyszczenia organizmu. Im większe zanieczyszczenie, tym bardziej wyrażą się te objawy. Natomiast zdrowy człowiek po takiej kąpieli odczuje jedynie ulgę.

Zastosowanie wody utlenionej w kosmetyce

Wszystkie istniejące środki kosmetyczne – kremy, żele i balsamy – wykazują jedynie zewnętrzne działanie. A przecież zaburzenie funkcji komórki zależy od wewnętrznego stanu organizmu – od jego zanieczyszczenia. A ono z kolei zależy przede wszystkim od tego, czy komórki otrzymują odpowiednią ilość tlenu. Suchą skórę, zaskórniki, zmarszczki i wiele innych likwiduje się dobrze przy pomocy nadtlenku wodoru.

 • Należy przemywać twarz ciepłą wodą, dobrze ją wytrzeć i – zmoczywszy watkę w nadtlenku o stężeniu 1-2%, a potem 2% – wymasować twarz i szyję. Po 20-30 minutach należy ponownie opłukać twarz w ciepłej wodzie.
 • Identyczny zabieg można wykonać przy cellulicie, wzmocni się działanie nadtlenku wodoru za pomocą masażera lub aplikatora Kuzniecowa, a najlepiej Lyapko (każda inna rękawica lub gumowa gąbka do cellulitu spełni tu swą rolę). Należy wymasować biodra, brzuch, ręce i nogi, a następnie zwilżyć powierzchnię skóry 3% nadtlenkiem wodoru.
 • Trzymaj spryskiwacz z 3% wodą utlenioną pod prysznicem. Spryskaj swoje ciało po umyciu. Chroń oczy, brwi i włosy.
 • Mocz stopy w 3% ciepłej wodzie utlenionej aż odczujesz poprawę.
Zastosowanie wody utlenionej do celów spożywczych w domu

Owoce i warzywa
Do ¼ filiżanki dodać 3% wody utlenionej i uzupełnić do pełna zimną wodą. Moczyć owoce i warzywa 20 do 30 minut. Osuszyć i wstawić do lodówki lub spryskać owoce i warzywa 3% wodą utlenioną. Pozostawić je na kilka minut, a następnie opłukać i wysuszyć (usuwanie E-coli).

Marynowanie
Umieścić mięso, ryby lub drób w naczyniu (unikać używania naczyń aluminiowych). Zalać je 3% wodą utlenioną rozcieńczoną taką samą ilością wody. Umieścić w lodówce na ½ godz. Przepłukać i gotować.

Kuchnia
Trzymać 3% wodę utlenioną w rozpylaczu w kuchni. Używać jej do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni blatów i przyrządów kuchennych.

(Video) Oddech Głos Natura - Terapia głosu dla kobiet.

Zmywarka
Dodać 2 uncje [56,7 g] – (ok. 40 ml) 3% wody utlenionej do każdego cyklu mycia.

Pranie
Dodać 8 uncji [226,8g] – (ok. 156 ml) 3% wody utlenionej do pralki w miejsce wybielacza.

Nawilżacz powietrza
Dodać 12 uncji [340g] – (ok. 235 ml) 3% wody utlenionej lub 4 uncje [113,4g] – (ok. 102 ml) 35% wody utlenionej do 1 galona [4,4 litra] wody. Przy takich chorobach jak: rozedma płuc, chroniczne obstrukcyjne choroby płuc, nowotwór płuc, bronchit, zapalenie płuc itp., dobrze jest używać nawilżacza wypełnionego wodą utlenioną.

Kiełkowanie materiału siewnego
Dodać 1 uncję [28,35g] – (ok. 19,50 ml) 3% wody utlenionej do 0,55 litra wody i moczyć nasiona całą noc. Dać te same ilości wody utlenionej do każdego płukania nasion.

Zastosowanie wody utlenionej w ogrodnictwie
Ogrodnicy i osoby stosujące uprawy hydroponiczne używają wody utlenionej. Spontaniczna dekompozycja uwalnia tlen w korzeniach roślin, który powoduje lepszy rozwój korzeni i zabezpiecza je przed gniciem.
Dla roślin domowych dodać 1 uncję [28,35g] – (ok. 19,55 ml) 3% wody utlenionej lub 16 kropli 35% wody utlenionej na 1,1 litra wody. Woda utleniona jest doskonałym i bezpiecznym środkiem owadobójczym. W tym celu należy spryskać rośliny roztworem 8 uncji [226,8g] – (ok. 156 ml) 3% wody utlenionej z 8 uncjami [226,8g] białego cukru na 4,4 litra wody.

(Video) Miejsce wyciszenia, czyli o wydzielonej przestrzeni do... ?

Więcej informacji na temat stosowania wody utlenionej można uzyskać:

http://www.igya.pl/index.php/srodki-lecznicze/suplementacja/420-domowe-zastosowania-wody-utlenionej

Literatura: „Woda utleniona na straży zdrowia” – Iwan Nieumywakin

FAQs

Na co pomaga picie wody utlenionej? ›

Woda utleniona ma działać bakteriobójczo, ma niszczyć też wirusy i grzyby zasiedlające nasz przewód pokarmowy, jak również eliminować pasożyty. Ponadto zaczynają się też pojawiać opracowania dotyczące dobroczynnego wpływu wody utlenionej na komórki rakowe.

Co można wyleczyć woda utleniona? ›

Woda utleniona działa antybakteryjnie, pomoże złagodzić stan zapalny i zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii. To także dobra metoda na zaskórniki. Medycyna naturalna poleca kąpiel w wodzie utlenionej na ból kręgosłupa, mięśni i stawów.

Ile kropel wody utlenionej do picia? ›

Miksturę najlepiej pić rano, w południe i wieczorem, 30 minut przed każdym posiłkiem, lub 1,5-2 godziny po posiłku. Dawkę należy zwiększać o jedną kroplę dziennie, dochodząc maksymalnie do limitu 10 kropel na jedną aplikację.

Czy można przemywać oczy wodą utlenioną? ›

Po kontakcie wody utlenionej z okiem zachodzi gwałtowna reakcja i wydzielanie tlenu uszkadzając film łzowy i bliższe tkanki oka. Dodatkowo powstające reaktywne rodniki hydroksylowe wchodzą w reakcję ze wszystkimi substancjami pływającymi na powierzchni oka niszcząc białka i lipidy.

Czy woda utleniona zabija bakterie? ›

Woda utleniona ma właściwości odkażające. Dzięki niej łatwiej zatamować krwawienie, zniszczyć bakterie i odkazić ranę powstają w wyniku niewielkiego skaleczenia czy otarcia. Płyn ma właściwości bakteriobójcze i używa się go również do odkażania wody pitnej.

Dlaczego woda utleniona jest szkodliwa? ›

Warto pamiętać, że woda utleniona jest uznana za lek odkażający. Zawarty w niej nadtlenek wodoru ma silne właściwości utleniające, co daje mu możliwość wchodzenia w reakcje np. z białkami czy składnikami błon komórkowych. W efekcie ulegają one uszkodzeniu.

Czy woda utleniona jest dobra na zatoki? ›

Płukanie zatok w warunkach domowych wykonuje się także przy wykorzystaniu wody utlenionej. Do takiego zabiegu należy użyć roztworu wody utlenionej o stężeniu 3 procent. Płukanie zatok wodą utlenioną rozpulchnia zalegającą wydzielinę, dlatego też łatwiej można ją później wydmuchać z nosa.

Czy woda utleniona jest dobra na katar? ›

Nieznane zastosowania wody utlenionej

Stosujemy ją zazwyczaj do odkażania ran. Woda utleniona ma jednak dużo więcej zastosowań. Przydatna może być nie tylko do przemywania zmienionych chorobowo miejsc, płukania zatok czy przy katarze.

Czy można przemywać twarz woda utleniona? ›

Z racji tego, że woda utleniona ma właściwości przeciwbakteryjne, niektórzy stosują ją przy zmianach trądzikowych. Przemywają nią twarz nanosząc niewielką ilość na płatek, przecierąc skórę i pozostawiając na 20 minut, po czym zmywają ciepłą wodą.

Jak odetkać zatkane ucho woda utleniona? ›

Woda utleniona na zatkane ucho

Woda utleniona przeznaczona do takiego celu powinna zostać rozcieńczona w ciepłej wodzie. Łyżkę 3% roztworu należy połączyć z ½ szklanki wody. Do aplikacji można wykorzystać gruszkę. W ten sposób usuwa się nadmiar woskowiny, a także zwalcza patogeny.

Jak stosowac wodę utleniona na zatoki? ›

Ampułki z solą kupimy w aptece. Mieszanka ta jest całkowicie bezpieczna, także dla dzieci. Przygotowanie roztworu wody utlenionej do udrażniania nosa u dziecka: do 1 ampułki soli fizjologicznej (5 ml) wlewamy 2–3 krople wody utlenionej. Zakraplamy po kropelce do nosa.

Czy męty w oku mogą zniknąć? ›

Usuwanie mętów ciała szklistego. Większość mętów nie wymaga leczenia, ponieważ tylko czasowo przeszkadzają w widzeniu. Przewrócenie oczami kilkakrotnie w górę i w dół oraz na boki zwykle przemieszcza złogi i rozwiązuje problem.

Dlaczego woda utleniona pieni się na ranie? ›

Końcowym produktem rozkładu wody utlenionej jest tlen komórkowy – sprawca powstającej piany. Działa on bakteriobójczo, oczyszcza mechanicznie rany i zmiękcza strupy. To, że po zastosowaniu wody utlenionej widzimy pianę, oznacza zatem, że lek działa.

Czy psu można Odkazic ranę wodą utlenioną? ›

Gdy rana jest głębsza, należy udać się do weterynarza. Do dezynfekcji możemy wykorzystać także wodę utlenioną. Jeśli pies nie lubi sprayów, można nasączyć gazik i w ten sposób odkazić ranę.

Czy woda utleniona jest lekiem? ›

Woda utleniona to lek odkażający, stosowany do przemywania ran powierzchniowych, a także w chorobach przyzębia i płukania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych.

Czy woda utleniona jest skuteczna? ›

Ekspert zaznaczył, że woda utleniona to specyfik zalecany zarówno przez niego i przez wszystkich medyków, który powinien być w domowej apteczce z lekami, bo doskonale działa na rany, które się trudno goją, są zainfekowane, sączą się i gdy pojawia się tam ropa.

Czy można płukać jamę ustną woda utleniona? ›

Nadtlenek wodoru a higiena jamy ustnej

Możesz spróbować specjalnej płukanki, mieszając wodę i 3-procentowy roztwór nadtlenku wodoru w równych proporcjach. Za pomocą szczoteczki o miękkim włosiu możesz również nałożyć na zęby 3-procentowy roztwór, raz dziennie po szczotkowaniu, a następnie przystąpić do nitkowania.

Czy woda utleniona niszczy szkliwo? ›

To, że nadtlenek wodoru uszkadza szkliwo i podrażnia dziąsła już wiemy. To jednak nie jedyne przykre konsekwencje działania tej substancji na jamę ustną. Długotrwały kontakt nadtlenku wodoru z jamą ustną może skutkować pojawieniem się nieestetycznego owrzodzenia, które jest jedynie wstępem do poważniejszych chorób.

Jak wyleczyc zatoki do konca? ›

Aby leczenie zatok było skuteczne, konieczne jest podanie Pacjentowi trafionego preparatu, który zarówno obkurczy tkanki jak i udrożni nos i pozbędzie się zakażenia. Najczęściej stosuje się leki obkurczające naczynia błony śluzowej oraz leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Jak odblokować zatkane zatoki? ›

Do miski nasyp np. 2 łyżki soli kuchennej lub rumianku, a następnie zalej wodą. Pochyl się nad miską, nakryj głowę ręcznikiem i spokojnie wdychaj parę, wdychając powietrze nosem, a wydychając ustami. Inhalacja powinna trwać mniej więcej 10-15 minut i być powtarzana 2–4 razy dziennie.

Jak naturalnie wyleczyć przewlekłe zapalenie zatok? ›

Do domowych sposobów na zapalenie zatok zaliczyć można:
 1. płukanie jam nosa roztworem soli fizjologicznej,
 2. inhalacje parą wodną,
 3. krople do nosa, które obkurczają naczynia krwionośne,
 4. mukolityki, czyli leki powodujące upłynnienie i zmniejszenie lepkości śluzu w drogach oddechowych,
 5. preparaty cynku,
 6. leki ziołowe – m.in.
Jan 27, 2020

Co oznacza jak woda utleniona się pieni? ›

Końcowym produktem rozkładu wody utlenionej jest tlen komórkowy – sprawca powstającej piany. Działa on bakteriobójczo, oczyszcza mechanicznie rany i zmiękcza strupy. To, że po zastosowaniu wody utlenionej widzimy pianę, oznacza zatem, że lek działa.

Jak rozcieńczyć wodę utlenioną? ›

Problemy skórne - woda utleniona, dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym może być stosowana na problemy skórne takie jak trądzik, egzema, ukąszenia owadów. W tym przypadku stosujemy rozcieńczenie wody utlenionej z wodą 1:1 i po kilku minutach przemywamy czystą wodą.

Czy woda destylowana nadaje się do picia? ›

Woda destylowana, po pierwsze, nie smakuje bowiem jak zwykła woda, a po drugie pozbawiona jest cennych dla naszego organizmu minerałów, czyli potasu, magnezu i wapnia. Picie takiej wody nie zaszkodzi nam, jeśli zrobimy to w ramach wyjątku, np. nie mając dostępu do zwykłej, pitnej wody.

Videos

1. Disparate Pieces | Critical Role: THE MIGHTY NEIN | Episode 4
(Geek & Sundry)
2. Zastosowaniem komórek macierzystych z wodorem i mikronakłuciami termicznymi RF
(monduniq professionnel)
3. Rozmowa tygodnia. Borelioza jest groźną chorobą przenoszoną przez kleszcze
(gp24.pl)
4. Stan zapalny
(KhanAcademyPoPolsku)
5. DLACZEGO WARTO PIC OCET JABLKOWY?
(Natura Fitt)
6. odporność, #ZiołaDlaZdrowia odc.51 Budujemy odporność jesienią
(Telewizja dla Zdrowia)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Prof. Nancy Dach

Last Updated: 09/18/2022

Views: 5444

Rating: 4.7 / 5 (77 voted)

Reviews: 84% of readers found this page helpful

Author information

Name: Prof. Nancy Dach

Birthday: 1993-08-23

Address: 569 Waelchi Ports, South Blainebury, LA 11589

Phone: +9958996486049

Job: Sales Manager

Hobby: Web surfing, Scuba diving, Mountaineering, Writing, Sailing, Dance, Blacksmithing

Introduction: My name is Prof. Nancy Dach, I am a lively, joyous, courageous, lovely, tender, charming, open person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.