Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu (2022)

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu (1)
  Spis treści:
 • Oczyszczanie organizmu i odczyn chemiczny ciała i tkanek
 • Odczyn fizjologiczny krwi – zakwaszenie organizmu
 • Zakwaszony organizm i samoistne oczyszczanie organizmu — Jak organizm radzi sobie z zakwaszeniem?
 • Nieustanne uczucie głodu może mieć związek z zakwaszeniem organizmu
 • DigeZyme — Enzymy trawienne, ciągły głód, problemy ze wzdęciami i skurczami żołądka
 • DETOXYN — Jak oczyścić organizm z toksyn?
 • Jak oczyścić organizm?
 • Spirulina – suplement diety – nadciśnienie tętnicze
 • Fibre Select — Oczyszczanie organizmu i wspomaganie odchudzania
 • Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu

We wszystkich dietach, jakie stosujemy na odchudzanie, ważna jest wiara w siebie samego. Naszą wiarę w samego siebie, samoocenę i dobre samopoczucie może znacząco podnieść oczyszczanie organizmu. Żeby uporać się ze zbędnymi kilogramami, najpierw musimy oczyścić się z potrzeb, które wzbudzają w nas niepohamowany apetyt czy popęd do słodkości. Czasem wskazana jest nawet terapia u psychoanalityka. Wszystkim steruje i rządzi tak naprawdę nasz umysł. Najpierw to on musi poddać się procesowi odchudzania, a dopiero później nasze ciało traci na wadze. Jednak w walce z kilogramami i odchudzaniu możemy sobie pomóc. Stosując sprawdzone sposoby i sztuczki, by łatwiej przyjąć zmiany, które na siebie nakładamy. Warto jest również zastosować oczyszczanie organizmu na zakwaszony organizm. Ludzkie ciało to jedna wielka chemiczno-biologiczna zagadka. W ludzkim organizmie zachodzi tak wiele procesów, że nie sposób ich zliczyć. Jednak by przebiegały one w sposób prawidłowy – co znacznie ułatwia odchudzanie – należy dowiedzieć się kilku rzeczy, między jaki innymi odczyn chemiczny posiadają nasze tkanki. Jeżeli pH będzie nieprawidłowe, należy rozważyć oczyszczanie organizmu.

Oczyszczanie organizmu i odczyn chemiczny ciała i tkanek

Jednym z ważniejszych czynników jest odczyn pH naszego organizmu. Zapewne znasz pojęcie „zakwaszony organizm”, jednak czy możemy być przesadnie „zasadowi”. Okazuje się, że odchyły od normy, w jedną czy drugą stronę są tak samo szkodliwe. W każdej tkance naszego ciała panuje odmienne środowisko chemiczne. Dzięki temu organizm może prawidłowo funkcjonować. W przypadku żołądka odczyn pH wacha się między 1 a 3. Jest to najbardziej zakwaszone miejsce naszego ciała. Idąc dalej, tropem układu pokarmowego, w jelitach powinno znajdować się pH na poziomie 8, a w wątrobie na około 7,1. W mięśniach znajdziemy pH na poziomie 6,9 jednostek. Jeżeli pH w mięśniu sercowym spadnie do poziomu 6,2 (czyli organizm zakwasi się) dochodzi do zawału serca.

Sprawdź też: Suplementy na odchudzanie

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu (2)

Odczyn fizjologiczny krwi – zakwaszenie organizmu

Krew ma charakter zasadowy, wahający się między 7,36 a 7,45 jednostek pH. Jest najważniejszą rzeczą w ludzkim organizmie, ponieważ transportuje tlen i składniki odżywcze. Tak długo, jak czujemy się dobrze, nie ma wskazań do monitorowania odczynu pH naszej krwi. Jednak, gdy Twoje samopoczucie się pogarsza, warto zastanowić się, czy ma to związek z zakwaszeniem organizmu. Nieprawidłowy odczyn pH krwi możemy stwierdzić, dopiero gdy organizm poważnie się uszkodzi. Gdy już nie może podtrzymywać jej prawidłowego pH. Wtedy możemy znaleźć się w poważnych tarapatach, zagrażających nawet życiu. Warto więc raz na jakiś czas przeprowadzić oczyszczanie organizmu. Większość tego, co jemy i pijemy, ma znaczący wpływ na odczyn pH naszego ciała. Przechodzą w nas procesy przemiany materii, podczas których wytwarzane są kwasy.

Najnowsza Promocja:

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu (3)

SPRAWDŹ CENĘ

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu (4)

SPRAWDŹ CENĘ

(Video) 13 produktów, o które błaga Twoja wątroba! (OCZYSZCZANIE WĄTROBY?) | Dr Bartek Kulczyński
Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu (6)

Zakwaszony organizm i samoistne oczyszczanie organizmu — Jak organizm radzi sobie z zakwaszeniem?

Zbyt duża ilość kwasów w organizmie musi być zneutralizowana. W tym celu zachodzą procesy, które zmieniają kwas w sole. Jednak do tego potrzebne są różne składniki mineralne. Takim magazynem składników mineralnych w naszym ciele, są między innymi: kości, tkanka chrzęstna, zęby, naczynia krwionośne, ścięgna i cebulki włosów. Jednak organizmy różnią się od siebie. Na przykład u panów, w przypadku zakwaszenia organizmu częściej dochodzi do wypadania włosów. Dlatego mężczyźni są bardziej narażeni na łysienie niż płeć przeciwna. Kobiety mają trochę więcej szczęścia, jeżeli chodzi o włosy. Jednak głównym magazynem minerałów kobiecego ciała są kości i zęby. Dlatego panie są bardziej narażone na problemy układu kostnego, takie jak np. osteoporoza.

Czytaj też: Nutrigo Lab Regeneration - opinie, skład, cena oraz efekty

(Video) Dietetyk o zdrowym oczyszczaniu organizmu - detox

Nieustanne uczucie głodu może mieć związek z zakwaszeniem organizmu

Odczuwanie głodu może mieć związek z zakwaszonym organizmem. Możemy odczuwać głód pomimo tego, że zjedliśmy całkiem spore porcje jedzenia. Dlaczego? Najczęściej dzieje się przez to, że produkt nie ma odpowiednich wartości. Jednak organizm domaga się substancji odżywczych. Ciągły głód może być spowodowany również zaburzeniami wchłaniania substancji z jelit. Jeżeli do tego dochodzi nieustanne zmęczenie, zdenerwowanie, bóle głowy czy alergie lub problemy ze stawami, należy rozważyć oczyszczenie organizmu. Dobrym pomysłem będzie również zasięgnięcie opinii lekarza i wykonanie badań profilaktycznych.

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu (7)
DigeZyme — Enzymy trawienne, ciągły głód, problemy ze wzdęciami i skurczami żołądka

Mieszkanka DigeZyme to precyzyjnie dobrane składniki, w których skład wchodzą enzymy trawienne. Pomagają one w poprawie trawienia. Dzięki czemu przyjmowane pokarmy lepiej się wchłaniają. Kompozycja enzymów trawiennych DigeZyme pomaga też z problemami, takimi jak wzdęcia i skurcze żołądka. Lepsza wchłanianie się wartości odżywczych ma znaczny wpływ na oczyszczanie organizmu. Jednak, co dokładnie przyczynia się do polepszenia pracy naszego układu pokarmowego? Jest to między innymi proteaza, czyli białko ograniczające efekty wysokobiałkowej diety i pomagające w trawieniu białek. Spożywanie dużej ilości białka skutkuje często bólami brzucha i wzdęciami. Enzym amylaza wspomaga trawienie węglowodanów. Lipaza pomaga rozbijać duże cząsteczki tłuszczu na mniejsze. Laktaza – enzym trawienny wskazany przy nietolerancji laktozy. Do tego dochodzi jeszcze celulaza. Enzym wspomagający trawienie włókna roślinnego. Jest to swego rodzaju jednostka specjalna, zamknięta w kapsułce, która pomoże składnikom lepiej się wchłaniać. Dzięki czemu organizm będzie lepiej odżywiony. DigeZyme znajdziesz w preparacie o nazwie DETOXYN.

Czytaj też: Profolan - opinie, skład, cena oraz efekty

DETOXYN — Jak oczyścić organizm z toksyn?

Jeżeli martwisz się o swoje zdrowie i chcesz oczyścić organizm, nie tylko z toksyn, ale i pasożytów warto zainteresować się preparatem DETOXYN. Chroniczne zmęczenie i nadwaga często wywołane są przemęczeniem organizmu, które może wynikać właśnie z nadmiernej ilości toksyn w ciele. Preparat DETOXYN oprócz enzymów trawiennych, wspomagających wchłanianie się substancji odżywczych, zawiera w sobie naturalne składniki podnoszące odporność oraz pomagające w pozbyciu się toksyn i pasożytów. Jednak przed jego użyciem, warto skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Gorzknik kanadyjski jest jednym ze składników DETOXYN. Osoby przyjmujące Midazolam przed zażyciem tego suplementu powinny skonsultować się z lekarzem. Gorzknik kanadyjski podnosi stężenie Midazolamu we krwi. Pamiętaj, jeżeli zażywasz jakiekolwiek leki, przed przyjęciem innych substancji czynnych, skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Preparat DETOXYN stworzono na bazie naturalnych składników. O jego składzie dowiesz się więcej przechodząc na stronę producenta.

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu (8)
Jak oczyścić organizm?

Twoje zdrowie jest w Twoich rękach. Warto wspomóc organizm w walce z zakwaszeniem. Sięgaj jednak po naturalne sposoby. W walce z zakwaszeniem organizmu pomocna będzie z całą pewnością spirulina, błonnik i odpowiednie połączenie różnych naturalnych składników o właściwościach odkwaszających i oczyszczających.

(Video) Usuń pasożyty jelitowe raz na zawsze.

Spirulina – suplement diety – nadciśnienie tętnicze

Przeprowadzając wiele badań, udało się uzyskać odpowiedź na temat wpływu spiruliny na ludzki organizm. Potwierdzono jej zdolności antyoksydacyjne oraz wpływ na poprawę wydolności organizmu. Jednak, czym tak naprawdę jest spirulina? Jest to zadziwiająco mikroskopijna alga jak na swoje ogromne właściwości. Zawiera od 65% do 70% czystego białka, bardzo dużą ilość witamin z grupy B i wiele żelaza. Dodatkowo znajduje się w niej ogrom składników mineralnych. Oprócz właściwości antyoksydacyjnych spirulina wpływa na obniżenie glukozy we krwi. Dodatkowo ma znaczący wpływ na obniżenie ciśnienia tętniczego. Wskazana jest dla osób z nadciśnieniem. Wyniki przeprowadzonych badań wskazują dodatkowo, że wpływa również na gospodarkę lipidową oraz węglowodanową organizmu. Dzięki tym wszystkim właściwościom suplementacja spiruliną jest wysoce wskazana dla osób otyłych lub walczących z nadwagą.

Dowiedz się więcej i przeczytaj o połączeniu spiruliny, chlorelli, luceryny, mniszka lekarskiego, pokrzywy, zielonej herbaty i cynku:

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu (9)
Fibre Select — Oczyszczanie organizmu i wspomaganie odchudzania

Ciekawym preparatem jest błonnik witalny. Jednak nie jest on przyjmowany w formie ziaren czy zmielonych włókien roślinnych. Jest to proszek pochodzący z mikronizowanego błonnika jabłkowego z substancjami wspomagającymi. O jabłkach i ich właściwościach wiedziały już nasze prababki. Jedzenie jabłek i przyjmowanie jabłkowego eliksiru, składającego się z 2 łyżeczek ekologicznego octu jabłkowego, wody i miodu pomagało utrzymać prawidłową masę ciała i urodę jeszcze przed wynalezieniem wielu suplementów diety. Picie błonnika jabłkowego pomaga więc nie tylko w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Pomaga zahamować głód i oczyszcza nasz organizm z zalegających w jelitach złogach. Dodatkowo błonnik jabłkowy tworzy w naszym żołądku i jelitach otoczkę, która zapobiega wchłanianiu się niechcianego tłuszczu. Podczas stosowania błonnika jabłkowego Fibre Select pamiętaj o spożywaniu większej ilości płynów. W ten sposób pomożesz błonnikowi działać prawidłowo i nawodnisz swoje ciało.

Czytaj też: Spirualin plus - opinie, skład, cena oraz efekty

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu

Sprawdź najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu. Powyżej opisaliśmy je w skrócie, jednak posiadają o wiele więcej właściwości. Jeżeli zależy Ci na dobrym i prawidłowym oczyszczeniu organizmu, zapoznaj się bliżej z tymi suplementami:

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu (10) SPRAWDŹ CENĘ + RABAT 20%

  Wskazania do stosowania:

 • Oczyszczanie organizmu
 • Zakwaszony organizm
 • Osłabienie i częste zachorowania
 • Złe samopoczucie i częste zmęczenie
 • Nadwaga
 • Zwolniony metabolizm
 • Nieustanne uczucie głodu
Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu (11) SPRAWDŹ CENĘ + RABAT 20%

  Wskazania do stosowania:

  (Video) Najlepszy program oczyszczania całego organizmu Colo-Vada

 • Oczyszczanie organizmu
 • Nadwaga i otyłość
 • Zaparcia i wzdęcia
 • Uczucie ciężkości
 • Wolny metabolizm
 • Apatia
 • Zakwaszony organizm
Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu (12) SPRAWDŹ CENĘ + RABAT 20%

  Wskazania do stosowania:

 • Oczyszczanie organizmu
 • Zaburzenia snu i apetytu
 • Stany zapalne i częste przeziębienia
 • Chroniczne zmęczenie
 • Nieregularne wypróżnienia
 • Alergie
 • Grzybica skóry
 • Zakwaszony organizm

Pamiętaj, żeby wystrzegać się tanich suplementów z portalów aukcyjnych takich jak allegro, ponieważ w większości przypadków są to podróbki. Kupuj zawsze z pewnego i sprawdzonego źródła.

Portal dietaisuplementy.pl to miejsce tworzone przez ludzi z pasją.Dzięki temu nasza strona jest rzetelnym źródłem wiedzy na temat indywidualnych potrzeb ludzkiego organizmu.Zdobędziesz tu cenne wskazówki i poznasz sposoby zadbania o odpowiednią wagę, kondycję oraz wygląd. Każdy z nas jest inny, ale grożą nam te same deficyty. Poznaj naszą witrynę i zadbaj o siebie świadomie.

Polecane artykuły:

Najlepsze suplementy na łysienie Najlepsze suplementy na odchudzanie Najlepsze suplementy na siłownię Kawa wspomagająca odchudzanie Profolan w walce z wypadającymi włosami Spirulin Plus na oczyszczanie organizmu Folisin na zdrowe i gęste włosy Locerin na włosy dla kobiet Suplement diety Detoxyn
Więcej artykułów o suplementach diety:
Fibre Select na oczyszczanie organizmu Nutrigo Lab Strength - przed treningiem Zbuduj siłę dzięki - Nutrigo Lab Mass Nutrigo Lab Regeneration - pomoc po treningu Alga - krem na zmarszczki Collagen Select - preparat na zmarszczki Varicorin - pomoc z żylakami

FAQs

Najlepsze suplementy na oczyszczanie organizmu? ›

Najlepsze preparaty na oczyszczenie organizmu [NASZ RANKING]
 • Invent Farm Para-Farm Parafarm oczyszczanie organizmu 100 ml. ...
 • Humavit Detox oczyszczanie organizmu 100 tabl. ...
 • Bio-Active Zioła Mnicha Na oczyszczanie organizmu 20 sasz. ...
 • Bio-Active Zioła Mnicha Na oczyszczanie organizmu 20 sasz. ...
 • Linea Detox 60 tabletek.

Jak oczyścić organizm z toksyn w jeden dzień? ›

Detoksykacja organizmu w postaci diety jednostronnej polega na spożywaniu tego samego rodzaju pożywienia przez około 2 dni, np. jabłek, kaszy jaglanej, buraków, kapusty lub innych warzyw czy owoców. Przy diecie jednostronnej nie należy jednak również zapominać o wypijaniu dużych ilości wody.

Co jest dobre na oczyszczenie organizmu? ›

Warto stosować zioła wspomagające trawienie oraz pracę wątroby i nerek takie, jak: babka płesznik, ostropest plamisty, czarnuszka siewna, siemię lniane, karczoch, mięta, pokrzywa, rumianek, goździki, piołun, młody jęczmień czy chlorella i spirulina. Ułatwiają one także pozbycie się pasożytów z przewodu pokarmowego.

Po czym poznać że organizm się oczyszcza? ›

Zwykle pojawia się wysypka lub trądzik, ale również zmęczenie, ospałość czy lekkie zawroty głowy. Objawy te pojawiają się w związku z przechodzeniem eliminowanych toksyn do układu krwionośnego, co ma miejsce przed ich całkowitym usunięciem z organizmu.

Ile czasu organizm oczyszcza się z toksyn? ›

To, jak długo powinieneś stosować detoksykację, zależy wyłącznie od Twojego organizmu. Jednym wystarczy 21 dni, inni wolą przedłużyć post nawet i do 40 dni. Obserwuj swoje ciało, samopoczucie i stopień zmęczenia. Jeśli poczujesz się źle, odpuść.

Jak oczyścić organizm ze złogów w jelitach? ›

Skuteczną metodą na oczyszczanie jelit jest włączenie do jadłospisu błonnika, ale także picie naparów ziołowych z senesu czy pokrzywy, które wspomagają perystaltykę. Prawidłowa dieta i odpowiednie nawodnienie również wpływają na procesy oczyszczenia jelit.

Jak oczyścić jelita w 3 dni? ›

Jedną z odmian diety oczyszczającej jelita jest dieta jabłkowa, która pomaga oczyścić i odtruć organizm. Można ją stosować przez 1-3 dni. Polega ona na jedzeniu ok. 2 kg jabłek dziennie podzielonych na niewielkie porcje.

Co wymiata Zlogi z jelit? ›

Aby zadbać o kondycję swoich jelit, zastosuje 3-tygodniową kurację na bazie siemienia lnianego i kefiru. Skutecznie wymiecie ona zalegające w jelitach złogi. Przez pierwszy tydzień na śniadanie jedz 100 ml kefiru z jedną łyżeczką siemienia lnianego.

Ile może być kału w jelitach? ›

Szacuje się, że przeciętny Polak może nosić w swoich jelitach średnio 5 kg resztek kałowych. Jak pozbyć się tego balastu? Jednym ze sposobów na pozbycie się złogów kałowych jest stosowanie diety bogatej w błonnik pokarmowy. Dieta bogata w błonnik jest podstawowym sposobem na zadbanie o zdrowie i kondycję jelit.

Jak domowym sposobem oczyścić organizm z toksyn? ›

cytryna – zaleca się picie na czczo szklanki wody z wyciśniętym sokiem z połówki cytryny, co wspomaga pracę wątroby, pomaga w oczyszczeniu organizmu z toksyn, a także wspiera walkę z zakwaszeniem organizmu; zielona herbata – neutralizuje wolne rodniki, oczyszcza organizm z toksyn i wspiera proces trawienia.

Jak oczyścić organizm z pasożytów i toksyn? ›

Do walki z pasożytami polecamy preparaty w formie kapsułek, jak i płynu. W tych pierwszych znajdują się takie składniki jak nasiona dyni, ziele tymianku, piołun i korzeń prawoślazu. Do tego niezawodny czosnek i owoc kopru włoskiego. Dobrane są one w takich proporcjach, aby jak najlepiej oddziaływać na nasz organizm.

Jak oczyścić organizm z toksyn i metali ciężkich? ›

Należy jeść produkty zawierające błonnik, a także witaminy i naturalne antyoksydanty, a więc np.: płatki zbożowe, razowe pieczywo, orzechy, a także warzywa i owoce (żurawinę, seler, buraki, kapustę, natkę pietruszki, jabłka). Nie można zapominać również o wodzie.

Jak odgrzybić jelita? ›

W odgrzybianiu organizmu dieta powinna być bogata w warzywa, z wyłączeniem tych zawierających duże ilości skrobi (groszek zielony, ziemniaki). Dobrze również wprowadzić do niej mleko kozie lub owcze, a także jogurty o dużej zawartości bakterii probiotycznych, kefiry naturalne i maślankę.

Gdzie gromadzą się toksyny w organizmie? ›

Dlatego pomimo diet i zdrowego trybu życia, możemy mieć problem z utratą wagi. Może to być też związane z zaparciami, do których przyczyniają się toksyny. Wszystko dlatego, że nadmierna ilość toksyn gromadzi się również w jelitach, przez co zaburza ich pracę.

Co pić rano na oczyszczenie organizmu z toksyn? ›

8 porannych napojów, dzięki którym szybko pozbędziesz się toksyn ze swojego organizmu.
 • Woda z cytryną Woda z cytryną (opcjonalnie jeszcze z miodem) jest podstawowym napojem detoksykacyjnym. ...
 • Sok z buraków. ...
 • Sok marchwiowy. ...
 • Herbata z korzeń mniszka lekarskiego. ...
 • Sok z pietruszki. ...
 • Siemię lniane. ...
 • Sok z suszonych śliwek.
Nov 13, 2016

Jak domowym sposobem oczyścić organizm z toksyn? ›

cytryna – zaleca się picie na czczo szklanki wody z wyciśniętym sokiem z połówki cytryny, co wspomaga pracę wątroby, pomaga w oczyszczeniu organizmu z toksyn, a także wspiera walkę z zakwaszeniem organizmu; zielona herbata – neutralizuje wolne rodniki, oczyszcza organizm z toksyn i wspiera proces trawienia.

Co na oczyszczenie jelit z apteki? ›

Dlaczego chcemy oczyszczać jelita?
 • Microlax roztwór doodbytniczy 12 pojemników x 5 ml 79,10 PLN Sprawdź
 • Aliness Błonnik Witalny Plus z Acerolą i Fibregum 500 g 49,90 PLN Sprawdź
 • Oleum ricini – olej rycynowy 105 ml (Phytopharm) 7,52 PLN Sprawdź
 • Fix urtica – pokrzywa x 30 sasz 5,90 PLN Sprawdź
Aug 29, 2018

Co pić rano na oczyszczenie organizmu z toksyn? ›

8 porannych napojów, dzięki którym szybko pozbędziesz się toksyn ze swojego organizmu.
 • Woda z cytryną Woda z cytryną (opcjonalnie jeszcze z miodem) jest podstawowym napojem detoksykacyjnym. ...
 • Sok z buraków. ...
 • Sok marchwiowy. ...
 • Herbata z korzeń mniszka lekarskiego. ...
 • Sok z pietruszki. ...
 • Siemię lniane. ...
 • Sok z suszonych śliwek.
Nov 13, 2016

W jaki sposób oczyścić organizm z toksyn domowe sposoby forum? ›

Aby wesprzeć organizm w usuwaniu szkodliwych substancji, nie trzeba kupować specjalnych suplementów diety czy środków przeczyszczających.
...
Pomocne są również zioła na oczyszczenie organizmu z toksyn, takie jak:
 1. czarnuszka siewna,
 2. siemię lniane,
 3. mięta,
 4. babka płesznik,
 5. ostropest plamisty,
 6. pokrzywa,
 7. rumianek,
 8. goździki,
Apr 16, 2021

Videos

1. Problemy z wątrobą? Oto 10 roślin które uleczą Twoją wątrobę.
(Marek Skoczylas)
2. Przepis na obniżenie cholesterolu i oczyszczenie tętnic
(Giuseppe Giglio chef)
3. POST WODNY 10 dni. GŁODÓWKA. Nasze doznania, spostrzeżenia i wnioski. Oczyszczanie organizmu. Detox.
(Aromaty Życia)
4. Co się stanie, gdy RZUCISZ PALENIE? Zmiany w organizmie - od 1 minuty do 20 lat bez papierosów.
(iWiesz)
5. CZY DETOKS DZIAŁA? FAKTY I MITY O OCZYSZCZANIU ORGANIZMU Z TOKSYN
(Trener Mariusz Mróz)
6. 😯SZOK‼️ Kuracja antypasożytnicza na wszystkie gatunki robaków ludzkich 🐛🐛🦑🦐 #30
(ODMŁADZANIE NA SUROWO)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Velia Krajcik

Last Updated: 10/18/2022

Views: 5438

Rating: 4.3 / 5 (74 voted)

Reviews: 81% of readers found this page helpful

Author information

Name: Velia Krajcik

Birthday: 1996-07-27

Address: 520 Balistreri Mount, South Armand, OR 60528

Phone: +466880739437

Job: Future Retail Associate

Hobby: Polo, Scouting, Worldbuilding, Cosplaying, Photography, Rowing, Nordic skating

Introduction: My name is Velia Krajcik, I am a handsome, clean, lucky, gleaming, magnificent, proud, glorious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.