Bezsenność - Leki nasenne na Recepte Online w 15 minut | e-recepta.net (2022)

Bezsenność - Leki nasenne na Recepte Online w 15 minut | e-recepta.net (1)

Leki nasenne na receptę

Przyczyn bezsenności może być wiele. Mogą za nią stać takie choroby jak nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca czy astma. W przypadku bezsenności, która trwa już od dłuższego czasu, należy się skonsultować z lekarzem, który na podstawie wyników zleconych badań postara się wdrożyć odpowiednie leczenie, które wyeliminuje problem.
W dzisiejszych czasach to jednak stres jest głównym powodem bezsenności. Życie w ciągłym biegu, wymagania stawiane przez pracodawców oraz natłok problemów mogą sprawić, że długo po położeniu się do łóżka sen nie będzie nadchodził. W przypadku chwilowych problemów ze snem rozwiązaniem mogą się okazać leki nasenne na receptę.

Najpopularniejsze leki nasenne:

Bezsenność - Leki nasenne na Recepte Online w 15 minut | e-recepta.net (2)

Dodaj Do Recepty»

Bezsenność - Leki nasenne na Recepte Online w 15 minut | e-recepta.net (3)

Dodaj Do Recepty»

(Video) Bezsenność – jak zasypiać i się wysypiać? – PODCAST

Bezsenność - Leki nasenne na Recepte Online w 15 minut | e-recepta.net (4)

Dodaj Do Recepty»

Bezsenność - Leki nasenne na Recepte Online w 15 minut | e-recepta.net (5)

Dodaj Do Recepty»

Leki nasenne na receptę – rodzaje

Leki nasenne wydawane na receptę można podzielić na trzy główne rodzaje:

 • barbiturany – uznawane są za leki starszej generacji; ze względu na długą listę skutków ubocznych są przepisywane stosunkowo rzadko,
 • pochodne benzodiazepiny – składniki wykorzystywane są głównie w lekach przeciwlękowych, jednak część z nich korzystnie wpływa na jakość snu; w zależności od rodzaju może się różnić czas działania, jednak charakteryzują się silnym działaniem; nie powodują senności następnego dnia,
 • niebenzodiazepinowe leki nasenne – powodują mniej działań niepożądanych niż benzodiazepiny, lecz mają podobny sposób działania; mogą być stosowane wyłącznie w krótkotrwałym leczeniu bezsenności.

Leki nasenne – jak otrzymać receptę?

Jeśli borykasz się z problemami ze snem, które spowodowane są stresem lub przemęczeniem, nie musisz już udawać się do tradycyjnego gabinetu lekarskiego po receptę na lekarstwa. Dziś możesz zamówić ją za pośrednictwem naszego portalu e-recepta.net. Jak możesz otrzymać receptę? Wpisz w wyszukiwarkę nazwę leku, który dotychczas przyjmowałeś, wypełnij szczegółowo formularz wywiadu lekarskiego, a następnie opłać konsultację medyczną.

(Video) Nerwica lękowa - lęk uogólniony. Dr med. Maciej Klimarczyk - psychiatra

Jak szybko wystawiana jest recepta na leki nasenne?

Standardowy czas oczekiwania na receptę online na leki nasenne to około kilkunastu minut. Jedynie w wyjątkowych przypadkach i między godzinami 20:00 a 8:00 rano może się on wydłużyć do 24 godzin. Kod z recepty zostanie do Ciebie wysłany na numer telefonu lub wskazany adres mailowy. Receptę możesz wykupić w każdej aptece w Polsce.

Leki przeciwpsychotyczne w leczeniu bezsenności

Problemy ze snem mogą sprawić, że u pacjenta zostanie wdrożone leczenie farmakologiczne. Oprócz typowych leków nasennych, w terapii wykorzystuje się również leki przeciwdepresyjne, leki przeciwhistaminowe oraz leki przeciwpsychotyczne. Ze względu na ich działanie i wykorzystywanie docelowe u osób z zaburzeniami psychicznymi, pacjent powinien pozostawać w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym i pod jego kontrolą. Jeżeli przyjmujesz takie leki w leczeniu bezsenności, to wybierz odpowiedni preparat, korzystając z usługi recepty online. W odpowiedzi na to zostanie wystawionae-recepta, która pozwoli na kontynuację leczenia farmakologicznego bezsenności.

Przy przewlekłej bezsenności lekarze często decydują się na przepisanie leków przeciwdepresyjnych. W trosce o zdrowie pacjenta wybierane są tylko takie preparaty, które zmniejszają ryzyko uzależnienia pacjenta i można stosować je trwale nawet przez lata. Podstawowe leki przeciwdepresyjne wykorzystywane w leczeniu zaburzeń snu to: mirtazapina, mianseryna, doksepina i trazodon. Przyjmuje się je w mniejszych dawkach i na kilka godzin przed snem, co odróżnia te preparaty od leków nasennych.

Bezsenność leczy się także z wykorzystaniem leków przeciwpsychotycznych. Do podstawowych zalicza się: kwetiapinę, chlorprotyksen, promazynę, olanzapinę, lewomepromazynę i prometazynę. Bezsenność przewlekła wymaga zażywania stosunkowo małych dawek (mniejsze niż przy zaburzeniach depresyjnych). Ich zażywanie może powodować jednak występowanie działań niepożądanych, dlatego przepisywane są dopiero wtedy, gdy inne, mniej szkodliwe preparaty uspokajające nie wykazują skuteczności. Do potencjalnych działań niepożądanych zalicza się: spadek ciśnienia tętniczego, przyrost masy ciała, drżenia, momenty sztywności ciała).

Kolejną grupą leków wykorzystywanych na zaburzenia snu są preparaty antyhistaminowe. Wybierane są przede wszystkim wtedy, gdy pacjent borykał się wcześniej z problemem uzależnienia od alkoholu lub narkotyków i bezsenność jest ich następstwem. Wykorzystanie w terapii leków przeciwhistaminowych sprawia, że unika się tzw. uzależnienia krzyżowego, które może się pojawić w przypadku regularnego zażywania leków nasennych po odstawieniu alkoholu lub innej używki.

Bezsenność - Leki nasenne na Recepte Online w 15 minut | e-recepta.net (6)

Bezsenność, czyli zaburzenia snu - czym są?

Bezsenność to jedna z powszechniejszych chorób cywilizacyjnych. Szacuje się, że nawet co trzeci człowiek może mieć klasyczne objawy bezsenności, która w dłuższej perspektywie negatywnie wpływa na jego funkcjonowanie i samopoczucie. Bezsenność to nic innego, jak zaburzenie prawidłowego rytmu snu. Nieleczona dolegliwość może prowadzić do występowania innych problemów zdrowotnych, w tym groźnych chorób. W związku z tym warto dokładnie rozpoznać przyczyny bezsenności, a w kolejnym kroku postawić na leczenie bezsenności.

Jakie są rodzaje bezsenności?
 • bezsenność przygodna (kilkudniowa);
 • bezsenność krótkotrwała (poniżej 3 miesięcy);
 • bezsenność przewlekła (powyżej 3 miesięcy);
 • bezsenność pierwotna (bez konkretnej przyczyny);
 • bezsenność wtórna (z powodu konkretnej choroby lub innego czynnika);
 • bezsenność idiopatyczna.
(Video) STRES, BEZSENNOŚĆ, ZŁOŚĆ - moje sposoby na wyciszenie i spokój

Jak widzimy, na klasyfikację typu bezsenności wpływ mają przede wszystkim czas trwania objawów oraz czynniki wywołujące chorobę.

Jakie są objawy bezsenności

Bezsenność charakteryzuje się występowaniem określonych objawów klinicznych. Należą do nich przede wszystkim:

 • trudności w szkole;
 • obniżone możliwości intelektualne;
 • napięcie mięśniowe;
 • bóle głowy;
 • problemy żołądkowe;
 • brak energii i motywacji;
 • pogorszenie życia seksualnego;
 • problemy z zasypianiem;
 • skrócenie czasu snu;
 • zaburzony tryb życia pacjenta.

Nieleczona lub niewłaściwie leczona bezsenność może skutkować przewlekłymi chorobami somatycznymi ze strony układu krążenia, a także występowaniem zaburzeń psychicznych, w tym przede wszystkim stanów lękowych i depresji. Można temu zaradzić poprzez wprowadzenie zmian w swoim funkcjonowaniu, a także poprzez leczenie bezsenności preparatami dostępnymi na receptę, które otrzymacie w ramach usługi recepty online. Jeżeli lekarz uzna to za stosowane i będzie to kontynuacja leczenia bezsenności, to zostanie wystawionae-recepta do zrealizowania w dowolnej aptece. Osoby cierpiące na bezsenność przewlekłą powinny przyjmować leki w trybie ciągłym.

Bezsenność - Leki nasenne na Recepte Online w 15 minut | e-recepta.net (7)

Przyczyny bezsenności - jakie wyróżniamy?

Przyczyn bezsenności może być co najmniej kilka. U pacjentów powodowana jest jedną z nich lub ich połączeniem, a osoby z zaburzeniami snu cierpią na pogorszenie samopoczucia i standardu życia, a także swojej efektywności. W dłuższej perspektywie może to obniżyć naszą koncentrację i prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze lub w pracy. W związku z tym ustalenie przyczyny bezsenności, a następnie jej wyeliminowanie to podstawa leczenia. Dopiero w kolejnym kroku wchodzi farmakologia.

Bezsenność może pojawiać się u osób, które cierpią na inne schorzenia. Zaburzenia snu związane są z:

 • chorobami układu nerwowego;
 • zaburzeniami lękowymi;
 • chorobami tarczycy (np. nadczynność tarczycy);
 • zaburzeniami psychicznymi;
(Video) Tajemnice śpiącego mózgu
 • uzależnianiami (alkohol, narkotyki i inne substancje);
 • zespołem niespokojnych nóg;
 • chorobami układu krążeniowo-oddechowego;
 • przewlekłym bólem;
 • stosowaniem wybranych leków.

To tzw. pierwotne zaburzenia snu.

Zadbaj o higienę snu

Ponadto na występowanie bezsenności wpływ ma także nieprawidłowa higiena snu pacjenta. Często na dolegliwość narzekają osoby, które na co dzień prowadzącą statyczny i siedzący tryb życia, często jedzą tuż przed snem, oglądają telewizję lub grają w komputer tuż przed zaśnięciem, mają nieregularny tryb życia, niewłaściwie się odżywiają, czy też ucinają sobie drzemki w trakcie dnia. Te wszystkie czynniki wpływają na występowanie bezsenności wtórnej. Małe zmiany w trybie życia i przestrzeganie zasad higieny snu może bardzo korzystnie wpłynąć na naszą efektywność w tym zakresie.Za przyczynę bezsenności podaje się także nadmierny stres, który może być spowodowany problemami w życiu prywatnym lub w pracy. Najczęściej odpowiada on za bezsenność przygodną lub krótkotrwałą. Im szybciej sobie z nim poradzimy, tym szybciej zapanujemy nad jakością własnego snu i unikniemy dalszego niedoboru snu. Kolejną przyczyną bezsenności mogą być warunki w sypialni, np. zbyt jaskrawe kolory ścian i dekoracji, zaduch, czy też zbyt wysoka temperatura.

Profilaktyka - o co zadbać u osób z zaburzeniami snu?

Wystąpienie bezsenności powinno być ważnym znakiem ostrzegawczym, który wysyła nam nasz organizm. Prowadzi ona nie tylko do pogorszenia samopoczucia, ale także poprzez skrócenie czasu trwania snu przekłada się na nadmierną senność pacjenta w trakcie dnia, a także jego przemęczenie. Bezsenność może wywoływać również choroby somatyczne, więc już przy pierwszych objawach warto wprowadzić profilaktykę. Podstawowe działania w tym zakresie:

 • ograniczenie grania na komputerze przed snem;
 • ograniczenie nadmiernego wysiłku fizycznego przed snem;
 • nieobjadanie się na noc;
 • unikanie drzemek w ciągu dnia;
 • zrezygnowanie z kawy w godzinach popołudniowych i wieczornych;
 • unikanie substancji psychoaktywnych, alkoholu i palenia papierosów;
 • wprowadzenie zdrowej diety;
 • poprawienie warunków sypialnianych.

Jeżeli nie wpłynie to korzystnie na całkowity czas snu i wydajność snu, to niezbędne może być wdrożenie leczenia farmakologicznego. O tym zawsze powinien zadecydować lekarz prowadzący. Leczenie zależne jest od tego, czym jest bezsenność spowodowana i jaki ma charakter.Przy kontynuacji leczenia warto skorzystać z wygodnej usługi recepty online na naszym portalu. Wybierz lek, który zażywasz i opłać konsultację, a bardzo szybko otrzymać niezbędnąe-receptę. Zrealizujesz ją w dowolnie wybranej aptece, dzięki czemu nie zaburzy to cyklu leczenia. Wpłynie to korzystnie na Twój zdrowy sen. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Recepta online to optymalny i szybki wybór, zwłaszcza w czasach ograniczonej dostępności do specjalistów.

Bezsenność - Leki nasenne na Recepte Online w 15 minut | e-recepta.net (8)

Brakuje jakiegoś leku?

Skorzystaj znaszej wyszukiwarki

(Video) Podcast - Sen a dieta – wszystko co powinieneś wiedzieć o diecie w bezsenności

FAQs

Jakie są najmocniejsze tabletki nasenne bez recepty? ›

Benzodiazepiny należą do bardzo silnych leków nasennych przepisywanych na receptę, natomiast mocne leki nasenne bez recepty to krople walerianowe lub czysta melatonina.

Jak zdobyć tabletki nasenne? ›

Leki nasenne na receptę przepisać może pacjentowi uprawniony lekarz, przy czym nie musi być to lekarz o konkretnej specjalizacji i nie musi to nawet odbywać się w czasie wizyty stacjonarnej. W walce z problemami sennymi przepisuje się między innymi benzodiazepiny, barbiturany oraz niebenzodiazepinowe środki nasenne.

Jakie są silne leki nasenne? ›

Niektóre benzodiazepiny wykazują silne działanie nasenne i są w tym celu używane. Do leków nasennych z grupy benzodiazepiny należą: nitrazepam, lormetazepam, estazolam, midazolam, temazepam, lorazepam.

Jakie leki usypiają? ›

Leczenie farmakologiczne bezsenności polega na podawaniu różnych leków „poprawiających” sen. Najpowszechniej stosowanymi lekami są agoniści receptora benzodiazepinowego. Do tej grupy należą wszystkie tradycyjne benzodiazepiny oraz leki nasenne nowej generacji: zolpidem, zopiklon i zaleplon.

Jak zasnac bez tabletek nasennych? ›

Zapoznajmy się zatem z tymi stosunkowo prostymi poradami, pozwalającymi poprawić higienę snu:
 1. Zadbaj o większą aktywność ruchową ...
 2. Wieczorem nie leż zbyt długo w łóżku. ...
 3. Ustal stałą godzinę wstawania rano. ...
 4. Unikaj drzemek w ciągu dnia. ...
 5. Zadbaj o prawidłowe oświetlenie. ...
 6. Zadbaj o prawidłową temperaturę organizmu i otoczenia.

Co podają w szpitalu na sen? ›

Hydroxizinum - bezpieczny lek uspokajający, często podawany w szpitalach. Xanax (Zomiren, Afobam) - silnie uzależniający lek z grupy benzodiazepin. Diazepam - mocny lek przeciwlękowy i nasenny. Lorafen - lek na stany lękowe i zaburzenia snu.

Co się stanie jak wezme 2 tabletki na sen? ›

Po zażyciu podwójnej dawki leku może wzrosnąć ryzyko zaburzeń sprawności psychoruchowej następnego dnia, w tym upośledzenie zdolności prowadzenia pojazdów. Proszę obserwować swoje samopoczucie. W razie pojawienia się niepokojących objawów, proszę skontaktować się z lekarzem.

Czy tabletki nasenne bez recepty działają? ›

Tabletki nasenne bez recepty

Przede wszystkim mają działać, jednak warto zatrzymać się przy składzie nieco dłużej. Otóż, niektóre tabletki nasenne mogą powodować uzależnienie i mogą być dla naszego organizmu po prostu niebezpieczne.

Czy Nasen można kupić bez recepty? ›

Produkt leczniczy Nasen jest preparatem należącym do wykazu substancji psychotropowych (PIV), na które bezwzględnie wymagana jest recepta we wszystkich aptekach w Polsce. Nie uda się Pani/Panu kupić w żaden sposób tego leku nie posiadając dokumentu, jakim jest recepta.

Jakie leki nasenne dla osób starszych? ›

Jeśli mimo zastosowanych działań bezsenność nie mija, lekarz może przepisać silniejsze tabletki na sen dla osób starszych. Mogą to być typowe tabletki nasenne (zawierające zopiklon, zolpidem lub zaleplon), pochodne benzodiazepiny, a także substancje przeciwdepresyjne i przeciwpsychotyczne.

Jaki lek bez recepty na sen forum? ›

Sposobem na bezsenność są ziołowe środki zawierające wyciąg z melisy czy kozłka lekarskiego. Na sen i uspokojenie można stosować również inne zioła – melisę czy wyciąg z szyszek chmielu. Do leków na sen bez recepty zalicza się także melatonina dostępna w tabletkach.

Videos

1. FundaMentalnie o Fizjologii Snu z prof. Adamem Wichniakiem
(IFMSA-Poland Oddział Śląsk)
2. Matthew Walker "Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych". Czyta Andrzej Ferenc
(Virtualo.pl)
3. Muzyka uspokajająca na depresję i do relaksu
(Golden Sunset - Muzyka relaksacyjna)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Tyson Zemlak

Last Updated: 10/26/2022

Views: 5950

Rating: 4.2 / 5 (43 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Tyson Zemlak

Birthday: 1992-03-17

Address: Apt. 662 96191 Quigley Dam, Kubview, MA 42013

Phone: +441678032891

Job: Community-Services Orchestrator

Hobby: Coffee roasting, Calligraphy, Metalworking, Fashion, Vehicle restoration, Shopping, Photography

Introduction: My name is Tyson Zemlak, I am a excited, light, sparkling, super, open, fair, magnificent person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.